avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 469 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Buna ziua! Atelier de croitorie deschis pe fonduri ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Buna ziua! Atelier de croitorie deschis pe fonduri europene nerambursabile!

As dori sa obtin o serie de informatii cu privire la deschiderea unui atelier de croitorie in zona urbana! Doresc sa accesez fonduri nerambursabile dar nu reusesc sa obtin nici o parere avizata despre acest lucru. As dori sa stiu:
1) Conditii de eligibilitate a activitatii
2) Suma nerambursabila primita si suma pe care trebuie eu sa o investesc
3) Etapele accesarii fondurilor
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: tincuirina , utilizator 13:40, 14 Martie 2016
Daca firma exista si are un istoric de min. 12 luni neintrerupte, o varianta de finantare ar fi POR AP 2.1 (ghid draft 2 publicat la adresa www.inforegio.ro/ro/por-2014-2020/ghiduri-specifice-2014-2020.html) pentru achizitia de echipamente - max. 200.000 Euro finantare, contributie proprie min. 10%.
M-ar interesa ddaca as putea obtine fonduri pentru un atelier care urmeaza a fi infiintat!
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Finantare firma reciclare deseuri sandru72 sandru72 buna ziua pentru ofirma de reciclarea deseurilor din mediu urban cum as putea obtine o finantare fonduri eu va multumesc astept raspuns:sorry::([quot] (vezi toată discuția)
Fabrica de reciclat pet-uri danbontea danbontea Buna ziua! As fi interesat de obtinerea unor fonduri europene nerambursabile ,in vederea infiintarii unei fabrici de reciclat PET-uri......dar sincer ... (vezi toată discuția)
Fonduri europene nerambursabile din 2013 ContSters262944 ContSters262944 Buna ziua As avea rugamintea daca ma puteti ajuta cu urmatoarea problema. Doresc sa stiu daca si cum se pot accesa fonduri europene nerambursabile pentru a ... (vezi toată discuția)