Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Buna ziua! Atelier de croitorie deschis pe fonduri ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Buna ziua! Atelier de croitorie deschis pe fonduri europene nerambursabile!

As dori sa obtin o serie de informatii cu privire la deschiderea unui atelier de croitorie in zona urbana! Doresc sa accesez fonduri nerambursabile dar nu reusesc sa obtin nici o parere avizata despre acest lucru. As dori sa stiu:
1) Conditii de eligibilitate a activitatii
2) Suma nerambursabila primita si suma pe care trebuie eu sa o investesc
3) Etapele accesarii fondurilor
Va multumesc!
Daca firma exista si are un istoric de min. 12 luni neintrerupte, o varianta de finantare ar fi POR AP 2.1 (ghid draft 2 publicat la adresa www.inforegio.ro/ro/por-2014-2020/ghiduri-specifice-2014-2020.html) pentru achizitia de echipamente - max. 200.000 Euro finantare, contributie proprie min. 10%.
M-ar interesa ddaca as putea obtine fonduri pentru un atelier care urmeaza a fi infiintat!
Multumesc!