Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident auto cu masina fara RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident auto cu masina fara RCA

Buna seara,

Am fost lovit de o masina care nu mi-a acordat prioritate. Masina este pe o firma si nu avea rca valabil. Am mers la politie si am dovada de reparatie si proces verbal de constatare.
Intrebare: imi repar masina singur si apoi ma indrept impotriva soferului vinovat ? Pot sa dau in judecata in solidar si firma si soferul sau doar firma sau doar soferul ? Va multumesc.
Vinovatia poate decide doar judecatorul...