Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Impozitare microintreprindere
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Impozitare microintreprindere

incepand cu 1.01.2016 ce impozit (3% sau2%) va plati o microintreprindere care are un singur angajat cu program de 8 ore , dar momentan se afla in CCIC- cu contract de munca suspendat
Un salariat aflat in C.C.C. are C.I.M. suspendat si nu poate fi numarat in sensul stabilirii cotei de impunere a microintreprinderii.