avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Impozitare microintreprindere
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Impozitare microintreprindere

incepand cu 1.01.2016 ce impozit (3% sau2%) va plati o microintreprindere care are un singur angajat cu program de 8 ore , dar momentan se afla in CCIC- cu contract de munca suspendat
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 21:43, 16 Martie 2016
Un salariat aflat in C.C.C. are C.I.M. suspendat si nu poate fi numarat in sensul stabilirii cotei de impunere a microintreprinderii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariati in microintreprindere alexandra2016 alexandra2016 Buna ziua am o intreprindere deschisa anul trecut care are 11 salariati angajati cu 4 ore fiecare as vrea sa stiu firma mai se incadreaza la ... (vezi toată discuția)
Incepand cu 2023 pot sa angajez la o microintreprindere o persoana ... Andrei_B3001 Andrei_B3001 Incepand cu 2023 pot sa angajez la o microintreprindere o persoana cu contract de munca cu 2 ore/zi ca fiind singurul salariat si sa raman microintreprindere? ... (vezi toată discuția)
Microintreprindere infintata in 2016 fara salariati MIV MIV am infintat o microintreprindere in febr. 2016. are salariat doar de la 1 aprilie. pentru primul trimestru ce selectez la obligatia fiscal din ... (vezi toată discuția)