Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare Magazin Online cu Personalizari
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare Magazin Online cu Personalizari

Buna ziua ! Doresc sa infiintez un magazin online (cu sediul social intr-un apartament) cu articole personalizate ce se vor prelucra la acelasi domiciliu,si am cateva nelamuriri/intrebari :

1. Magazinul online cere si existenta unui punct de lucru ?

2.Daca nu este necesar un punct de lucru,in sediul social se presupune ca se va desfasura activitate economica,deci imi va creste impozitul ?

3.Depozitarea marfii se va realiza probabil intr-un garaj,trebuie declarat si garajul respectiv ?

EDITARE :

Materialele vor fi procurate din China.Acest fapt necesita vreun cod CAEN special ? sau poate fi folosit doar comertul cu amanuntul in magazinele nespecializate ?
ContSters368008, utilizator
Nu trebuie sa infiintati punct de lucru pentru ca aceasta activitate o puteti desfasura de la sediul social. Nu se inregistreaza punct de lucru in garaj.