Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... inchiriere constructie de pe un teren concesionat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

inchiriere constructie de pe un teren concesionat

vreau sa stiu daca pot da in chirie cu acte(contract de inchiriere) o camera dintr-o locuinta proprie aflata pe teren concesionat de la primarie
care este procedura de inregistrare a locuintei in CF dar fara sa o intabulez , as vrea doar sa o inscriu momentan, de ce acte am nevoie dupa realizarea unei constructii pe acest teren?
ca sa poate fi inscrisa in CF ar trebui facut CADASTRUL, pentru a se construi va trebuie acordul celor de la Primarie si Autorizatie de Constructie cu tot ce implica aceasta.