Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Va rog frumos sa ma ajutati..
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Va rog frumos sa ma ajutati..

Salut.. Am si eu o problema

Aseara am fost prins de catre personalul d paza de la Carrefour k am sustras 2 becuri d masina. Mi-au zis ca va rugam frumos sa veniti cu noi sa va verificam marfa. Ok, ma duc in incaperea respectiva si m-au intrebat daca am furat sau nu ceva, si le-am zis ca da.. MI-au zis ca o sa cheme politia si ca o sa ma duc la sectie(am achitat suma celor 2 becuri si m-au lasat sa plec,dar intre timp au sunat sa trimita un echipaj la Carrefour).

Treaba este k ei au pus un bos fiscal la fisa pe care mi-au facut-o,si eu am plecat acasa fara sa ma mai duc la sectie. In cazul asta, poate sa imi faca dosar penal pentru furt calificat?
Va multumesc!