Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident usor, incadrare fapta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident usor, incadrare fapta

am atins oglinda unui auto parcat , oglinda mea nu are nimic, nu m-am dus la politie si mi-a venit citatie,m-i s-a spus ca exista si martori, eu nu mi-am dat seama ca trebuie sa ma duc la politie, mai ales ca oglinda mea nu are nimic, ce sanctiuni o sa m-i se aplice? se considera fuga de la locul accidentului?
va multumesc mult, intelg ca o sa primesc amenda si suspendarea permisului timp de 30 zile

unii mi-au spus chiar 90 de zile

[mesaj editat - 1.3 din regulament]
Gabriela Pintea, Consilier juridic
Veti primi o suspendare a permisului ptr 30 de zile ptr ca nu ati comunicat accidentul in 24 de ore de la producerea lui si veti primi o amenda.
Definitia accidentului o regasiti in codul rutier ubde veti regasi si obligatiile cobducatorului auto la producerea unui accident.
va multumesc mult de tot domnule avocat, o zi frumoasa va doresc

va multumesc mult, sper sa treaca odata

[mesaj editat - 1.3 din regulament]
Gabriela Pintea, Consilier juridic