avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Daca sunt vaduva de veteran de razboi... mai platesc ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Daca sunt vaduva de veteran de razboi... mai platesc impozit pe locuinta?

BUNA ZIUA
Mama mea este vaduva de veteran de razboi. Eu am sediul PFA-ului in casa ei. Cum se procedeaza in acest caz?
O dimineata minunata va doresc.:(

Alte discuții în legătură

Pensie, ajutor de deces katy-elena katy-elena Batrana decedata, a beneficiat de ajutor de veteran de razboi si detinut politic se primeste vreun ajutor din partea Oficiului de pensii sau a altui for? (vezi toată discuția)
Scutire impozit pe locuinta si teren pentru vaduva veteran de razboi ligiasmeureanu ligiasmeureanu mama mea este vaduva de veteran de razboi,nerecasatorita si are in proprietate o suprafata de 6,66 ha teren arabil,50% dintr-un imobil in care nu locuieste( ... (vezi toată discuția)
Pensie militara de urmas; urmas veteran de razboi; ajutoare lunare StanPatitulPensionar StanPatitulPensionar Mama mea beneficiază de pensie (militară) de urmaş 50% după tatăl meu. Acesta a fost şi veteran de război, beneficiind de drepturi corespunzător ... (vezi toată discuția)