Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Care este perioada de aplicare a legii darii in plata?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Care este perioada de aplicare a legii darii in plata?

Buna ziua

Cine ma poate lamuri ? Oare daca se aplica darea in plata in forma actuala atunci se va aplica tuturor creditelor sau doar celor de dupa octombrie 2011 data la care a intrat in vigoare nu stiu ce cod?

Multumesc

Aceasta lege inca nu a fost aprobata de parlament, asa ca nu se stie ce forma si ce prevederi va avea pana la final.
Bun , dar in forma aprobata de senat este valabila observatia mea sau nu ?

Multumesc
Legea nu face nicio referire la data incheierii contractului.
Tocmai a fost adoptata legea de cam deputatilor, se refera la toate creditele in derulare si uin executare silita.