avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 496 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Care este perioada de aplicare a legii darii in plata?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Care este perioada de aplicare a legii darii in plata?

Buna ziua

Cine ma poate lamuri ? Oare daca se aplica darea in plata in forma actuala atunci se va aplica tuturor creditelor sau doar celor de dupa octombrie 2011 data la care a intrat in vigoare nu stiu ce cod?

Multumesc

Cel mai recent răspuns: Bogdan Mateescu , Consultant credite si finantari 22:52, 13 Aprilie 2016
Aceasta lege inca nu a fost aprobata de parlament, asa ca nu se stie ce forma si ce prevederi va avea pana la final.
Bun , dar in forma aprobata de senat este valabila observatia mea sau nu ?

Multumesc
Legea nu face nicio referire la data incheierii contractului.
Tocmai a fost adoptata legea de cam deputatilor, se refera la toate creditele in derulare si uin executare silita.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Punct pensie 40% respectiv 45% herling herling In Senat s-a aprobat de la 1,01.2017 punctul de la 40% din salariul mediu. .Cand se afla pe ordinea de zi la Camera.Deputati si ce nr.are proectul de ... (vezi toată discuția)
Proiect lege privind aprobarea oug 59/2010 giany_01 giany_01 a fost aprobata oug 59/2010 de catre camera deputatilor ? (vezi toată discuția)
Impozit suplimentar pe cladiri si majorarea impozitului pe masini Vivianaale Vivianaale Sunt abonata la newsletterul Avocatnet.ro si am primit un email legat de impozitul suplimetar pe cladiri si majorarea impozitului pe masini. Stau in ... (vezi toată discuția)