Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Certificat grefă
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Certificat grefă

Ce este un certificat de grefă depus la o judecătorie ?
Are vreo legatură cu art. 17 al.9 din hotărârea 1588/2007?
Certificatul de grefa nu se depune, ci se ia de la judecatorie si arata ca asociatia respectiva inca functioneaza. adica la infiintare a fost inscrisa in Registrul de asociatii infiintate si intre timp nu a desfiintat-o nimeni..

Acest certificat este necesar in relatia cu unele banci, unde asociatiile au conturi deschise, atunci cand se face actualizarea datelor de identificare ale contului.