Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu sarcina si lauzie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu sarcina si lauzie

Buna ziua,
Am inteles ca s-a votat in senat propunerea legislativa de majorare a concediului de sarcina si lauzie de la 126 la 168 de zile.
Intrebarea mea este: as putea beneficia de aceasta majorare daca eu am nascut inainte de a se vota legea (14 iunie), iar legea s-a votat in 24 iunie. Data intrarii mele in concediu a fost 4 mai 2009.
Multumesc
Legea nu a intrat in vigoare, urmeaza sa fie adoptata sau respinsa de Camera deputatilor (camera decizionala). Pana in septembrie.. mai dureaza.
multumesc.insemna ca pot sa imi pregatesc dosarul pentru indemnizatie:(