avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 181 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... unde ma autodenunt?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

unde ma autodenunt?

Buna ziua,

Lucrez la o companie de telefonie....si am falsificat niste semnaturi ale unor clienti...am fost decoperit ..si mi-au zis ca ma dau afara...nu stiu la ce sa ma astept
Clienti nu au de suferit in nici un fel...
Seful m-a amentintat ca e caz penal...si sa ma astept la ce e mai rau...si imi e frica. Nu mi-e frica ca imi desface contractul de munca cu litera''i'' sau cum mai e acuma...mi-e frica sa nu se ajunga mai rau...penal
Mi-a zis cineva sa ma duc sa ma autodenunt la DNA...sincer nu stiu ce sa fac...a zis ca daca ma denunt singur...nu mi se intampla nimic...dar eu unul nu stiu ce treaba are DNA-ul cu semnaturile mele...

Ce sa fac??
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:44, 10 August 2009
Autodenuntul se poate face la Parchet sau la Politie pentru savarsirea infractiunii de fals ... dar nu va sfatuiesc sa faceti asa ceva ... mai bine va dati demisia :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie fortata si reangajare Yasemine Yasemine Buna ziua, am urmatoarea situatie , si daca se poate sa ma ajutati, cumnatul meu lucreaza la [editat], si dupa cum stiti , in aceste supermarketuri, ... (vezi toată discuția)
Cerere de demisie semnat de angajator Soso2009 Soso2009 Buna ziua, Va prezint mai jos o situatie delicata, va rog sa va dati cu parerea. Angajatul detinea un contract de munca pe o perioada nedeterminata, insa ... (vezi toată discuția)
Semnatura falsa pe state de plata mihaela.vlad mihaela.vlad buna ziua! acum citeva zile am demisionat din motive ca nu mi-am primit salariile pe trei luni. Statele de plata pe luna septembrie si octombrie nu le-am ... (vezi toată discuția)