Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... unde ma autodenunt?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

unde ma autodenunt?

Buna ziua,

Lucrez la o companie de telefonie....si am falsificat niste semnaturi ale unor clienti...am fost decoperit ..si mi-au zis ca ma dau afara...nu stiu la ce sa ma astept
Clienti nu au de suferit in nici un fel...
Seful m-a amentintat ca e caz penal...si sa ma astept la ce e mai rau...si imi e frica. Nu mi-e frica ca imi desface contractul de munca cu litera''i'' sau cum mai e acuma...mi-e frica sa nu se ajunga mai rau...penal
Mi-a zis cineva sa ma duc sa ma autodenunt la DNA...sincer nu stiu ce sa fac...a zis ca daca ma denunt singur...nu mi se intampla nimic...dar eu unul nu stiu ce treaba are DNA-ul cu semnaturile mele...

Ce sa fac??
Autodenuntul se poate face la Parchet sau la Politie pentru savarsirea infractiunii de fals ... dar nu va sfatuiesc sa faceti asa ceva ... mai bine va dati demisia :)