Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Autorizatie constructie casa lemn
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Autorizatie constructie casa lemn

Buna ziua. As dorii sa stiu daca pentru construirea unei case din lemn fara etaj pe o fundatie de maxim 20 cm., trebuie autorizatie de constructie ?
Orice fundatie presupune autorizatie. Numai pentru constructiile mobile nu trebuie. Atat timp cat nu se construieste o casa pe roti, trebuie.
Am un vecin care-si construieste o casa langa Bucuresti iar primaria de acolo spune ca nu-i trebuie autorizatie de constructie daca fundatia nu depaseste 20 cm. si constructia este din lemn. Ii trebuie doar o autorizatie de amplasament.Treaba asta ar putea fi valabila si in Bucuresti. Multumesc