avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Nedepunere la timp declaratia 205
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Nedepunere la timp declaratia 205

Buna ziua!
Am uitat sa depun declaratia 205 pt niste venituri din dividende.
Ma poate ajuta cineva cu un sfat cum e mai bine sa fac? Incerc s-o depun online si sa ma duc la fisc sa ma "denunt" (asta in cazul in care imi valideaza decl) sau ma duc direct la ei?
Stie cineva care e amenda pentru contribuabili mici?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: tacanila , utilizator 05:52, 17 Aprilie 2016
Am depus declaratia la ghiseu. Amenda 500 platita in 48 de ore 250 lei.

:D

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 205-venituri din dividende georgi24ro georgi24ro am urmatoarea situatie si am nevoie de niste sfaturi pentru ca de la asistenta contribuabili primesc doua raspunsuri opozabile. asociatii nu si-au ridicat ... (vezi toată discuția)
Declaratie 205 nedepusa ilmir1 ilmir1 Buna ziua. Am uitat sa depun declaratia 205, de fapt in urma unor eram ferm convins pina astazi ca de fapt nu mai trebuie sa o depun pt salarii Pot sa merg ... (vezi toată discuția)
Despre noua decl. 205 ndan57 ndan57 #-oBUNA ZIUA, va rog daca puteti sa explice cineva la aceast nou tip de decl.205 care oarecum seamana cu decl.112 cum sau ce trebuie sa fac ca sa pot trece asa ... (vezi toată discuția)