Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Nedepunere la timp declaratia 205
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Nedepunere la timp declaratia 205

Buna ziua!
Am uitat sa depun declaratia 205 pt niste venituri din dividende.
Ma poate ajuta cineva cu un sfat cum e mai bine sa fac? Incerc s-o depun online si sa ma duc la fisc sa ma "denunt" (asta in cazul in care imi valideaza decl) sau ma duc direct la ei?
Stie cineva care e amenda pentru contribuabili mici?

Multumesc!
Am depus declaratia la ghiseu. Amenda 500 platita in 48 de ore 250 lei.

:D