Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea anti-fumat intr-un spatiu privat.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea anti-fumat intr-un spatiu privat.

Buna seara/ziua, am o intrebare legata despre aceasta lege anti-fumat. Daca cumpar un spatiu pentru a face o cafenea privata, cei care au card-uri de membership au voie sa fumeze in cafenea?
Legea este aplicabila tuturor cetatenilor
Aspectul ca anumiti clienti pot detine carduri de membership nu constituie temei legal pentru ca acestia in spatiu inchis sa poata fuma
daca fumezi iqos (noua tigara Marlboro-este in genul tigarilor electronice, dar se incarca, incalzeste tutunul, nu il arde, iesind doar aburi, nu fum ca la celelalte tigari) poti fuma in spatiile inchise sau legea se aplica si pentru aceasta tigara?