Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Chitanta cheltuieli judecata !!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Chitanta cheltuieli judecata !!

Buna ziua ,

Ma poate ajuta cineva cu o adresa ?
Mai exact adresa unde trebuie trimisa chitanta cheltuielilor de judecata !!...
Intrati pe portal.just.ro si alegeti judetul, apoi instanta la care va judecati. In stanga aveti "contact" unde este evidentiata adresa.
Faceti o cerere care sa cuprinda denumirea instantei, numarul de dosar si atasati chitanta privind cheltuielile de judecata
Chitanta se depune in dosarul in care se afla pe rol actiunea ce trebuie timbrata,pe adresa acelei instante veti trimite chitanta.
Buna seara. Ce se scrie in cerere? Cea la care se ataseaza chitanta de plata a cheltuielilor? Subsemnatul.. parat in dosarul..... ce cer? Multumesc.