Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident cu deces, cum pot obtine dovada
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident cu deces, cum pot obtine dovada

Aproximativ o luna am fost implicat intr-un accident in care a rezultat un deces, nu a fost vina mea, mi-a fost retinut permisul, am primit dovada pe 15 zile, aceasta dovada sa terminat, de unde pot sa imi iau o noua dovada de circulatie si cat dureaza pana la primul termen ?
Solicitati la parchetul responsabil eliberarea dovezii de circulatie
Procurorul responsabil de caz,detine autoritatea si competenta sa analizeze circumstantele producerii evenimentului,sa coroboreze toate informatiile,declaratiile partilor si in final sa dispuna solutie legala
Termenul de finalizat solutionare cauza ,nu poate fi precizat si este conditionat de bagajul de activitate al procurorului,de interesul acestuia si de alti factori independenti de vointa partilor
Trebuie sa solicitati prelungirea actualei dovezi si nu eliberarea altei dovezi cu drept de circulatie. Solicitarea trebuia facuta inainte de expirarea celei primite.