Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dupa cat timp de la depunerea cererii,mi se va da ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dupa cat timp de la depunerea cererii,mi se va da dovada cu drept de circulatie?

Tin sa precizez ca in urma unui accident usor,cu victima mi s-a retinut permiul de conducere.Accidentul s-a produs in Bucuresti,iar eu sunt din Braila si as dori sa stiu la cat timp cat timp dupa ce voi depune cererea,mi se va da dovada cu drept de circulatie?as dori sa stiu deoarece eu nefiind din Bucuresti mi-ar fi foarte greu sa raman acolo daca va dura cateva zile pana voi primi dovada.Multumesc celor care doriti sa-mi oferiti un raspuns.
Nu se poate preciza concret timpul de eliberare dovada
Timpul faptic necesar eliberarii dovezii de circulatie este conditionat de bagajul de activitate al procurorului responsabil,interesul acestuia si de alti factori independenti de vointa partilor
Aveti posibilitatea sa depuneti cerere oficiala,urmand ca telefonic sa aflati data eliberarii dovezii
Sunt situatii in care dovada se elibereaza in aceiasi zi
mersi mult ptr.ajutor.