Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva platit in vama
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva platit in vama

Buna ziua,
Am o intrebare,
Cum se inregistreaza in contabilitatea transportatorului tva platit in vama de catre acesta in numele altei societati care realizeaza un import in Romania, tva care ulterior a fost facturat de catre transportator catre alta societate spre a fi recuperat. Se trece acest tva in decont 300?
Multumesc
Nu se trece in decontul 300.