Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Organizarea evenimentelor in spatii publice
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Organizarea evenimentelor in spatii publice

Buna ziua,

As dori sa stiu care sunt pasii de urmat pentru organizarea unui eveniment intr-un spatiu public (i.e un parc, trotuarul unei strazi sau o strada pietonalizata temporar, ca in cazul evenimentului Street Delivery). Sunt constient ca pentru fiecare tip de locatie enumerata mai devreme, legislatia este diferita si as vrea sa o aflu.

Ma intereseaza de asemenea daca pentru organizarea unui astfel de eveniment imi este necesara o identitate legala (firma sau ONG).

Va multumesc anticipat,
Alessandro Muresan
Trebuie sa luati legatura cu cei de la primarie pentru a va permite desfasurarea de activitati pe domeniul public.
Daca urmariti castigul, infiintati un srl, altfel va e de ajuns si chiar recomandat un ong.