Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vânzări produse handmade
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vânzări produse handmade

Bună ziua,
Este nevoie de PFA sau SRL pentru a vinde produse (ex. accesorii, bijuterii) pe site-uri ca etsy.com, e-bay.com?
Mulțumesc,
Buna ziua,

Pentru comertul online de orice fel este indicat sa va inregistrati la Registrul Comertului ca si PFA sau in cadrul unui SRL. Pentru un PFA trebuie sa faceti dovada experientei sau diploma unui curs de pregatire in domeniu, in schimb pentru un SRL nu este obligatorie aceasta certificare.

[Motiv editare: 2.12. din Regulament. Datele de identificare se pun doar in profilul de consultant. Multumesc.]
Admin, administrator