Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Impozitare prima cenzor si presedinte.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Impozitare prima cenzor si presedinte.

Buna ziua.Sunt membra a unei asociatii de proprietari. Administartorul si ingrijitorul sunt angajati cu CM. Cenzorul si presedintele nu sunt renumerati.Comitetul a hotarat sa se dea prime de paste pentru presedinte,ingrijitor si cenzor. . Intrebarea este urmatoarea : ce declaratie trebuie completata pentru cei 2 avand in vedere ca ei nu sunt salatiati si ce impozite trebuiesc platite. Multumesc anticipat.
Va multumesc frumos pentru raspuns .O seara frumoasa.
primele de Paste si de Craciun nu se impoziteaza.
Va multumesc pentru raspuns.