Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Concluzii scrise
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Concluzii scrise

Concluziile scrise intr-un recurs sunt obligatoriu de depus? in cazul in care in care recursul se judeca intr-un singur termen si nu se pot acorda 5 zile pt depunerea de concluzii scrise, acestea cand trebuie sau cand pot fi depuse?
multumesc
daca v-ati judecat deja in recurs si ati solicitat ati un termen pentru depunerea concluziilor scrise este ok.
nu s-a judecat recursul, intrebam orientativ. se pot depune si in prima sedinta de judecata a recursului in ideea ca poate e singurul termen?
Concluziile scrise chiar "preventiv" le depuneti inainte de incheierea dezbaterilor, inainte de a se pronunta instanta, nu sunt obligatorii dar, daca mai aveti ceva de precizat/lamurit este bine sa le depuneti.