Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Talon auto
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Talon auto

Plec din tara si vreau sa stiu dac imi trebuie obligatoriu talonul auto.
Eu imi trec masina pe numele meu si noul talon se elibereaza in 10 zile *asa am inteles eu* , dar eu nu pot sa astept atata ca trebuie sa ajung la munca
ce e de facut daca se poate face ceva?
Ca sa faceti? Eventual sa imputerniciti pe cineva care sa va scoata talonul si sa il trimita la adresa indicata de dvs. Problema e ca daca va opreste politia va poate cere si talonul. Incercati o audienta la seful serviciului, poate va intelege.