Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Achizitie fructe pe borderou din piata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Achizitie fructe pe borderou din piata

Firma la care lucrez achizitioneaza legume-fructe de la producatori locali din piata, in baza borderoului de achizitie si plata se face cu dispozitie de plata. E corect?
george-neagu, moderator
Da, este corect.
Citiți și aceste topicuri:
www.avocatnet.ro/content/for...

Eu zic ca in loc de borderoul de achizitie de la persoanele fizice din piete autorizate trebuie sa folositi fila din carnetul de comercializare primita de la producatorii care detin si atestatul de producator. Apoi faceti nir la intrari.
Va rog sa cititi si www.avocatnet.ro/content/art...