avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... DEMISIE contabil primarie
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

DEMISIE contabil primarie

Buna ziua.

Daca exista cineva care a trecut printr-o situatie similara ori expertii juridici ma pot ajuta cu ceva, va rog:
-cum se poate gestiona pana la ocuparea prin concurs (procedura lunga, fara certitudine de reusita in recrutare - munca multa si bani putini) situatia postului de contabil ramas vacant?

Mentionez ca, nimeni in primarie nu poate prelua activitatea, din nepricepere si nestiinta, iar Trezoreria ne-a anuntat ca blocarea conturilor e in perspectiva
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:37, 16 Iunie 2016
Se poate cauta sa se aduca prin detasare o persoana pe acel post.
Multumesc frumos. Ce institutie/autoritate decide? Noi ne-am gandit sa apelam la prefectura...
Puteti incerca la Prefectura sau la Consiliul Judetean.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transfer in 2012 de pe un post de contractual pe un post de functionar public eagle_free eagle_free Buna ziua. Am si eu o intrebare. Exista posibilitatea in prezent sa se face transferul unei persoane de pe un post de contractual cu studii medii pe un alt ... (vezi toată discuția)
Concurs ocupare post de secretar oras PRUNA CORINA PRUNA CORINA De la comp. resurse umane ,se va anunta la ANFP scoaterea la concurs a postului de secretar care este vacant.Indeplinesc conditiile ,dar ma tem de ... (vezi toată discuția)
Secretar comuna cosminic cosminic in cazul in care la concursul ptr ocuparea functiei de secretar cumuna niciun cuncurent nu a fost admis cand se va mai scoate postul la concurs si de catre ... (vezi toată discuția)