Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... DEMISIE contabil primarie
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

DEMISIE contabil primarie

Buna ziua.

Daca exista cineva care a trecut printr-o situatie similara ori expertii juridici ma pot ajuta cu ceva, va rog:
-cum se poate gestiona pana la ocuparea prin concurs (procedura lunga, fara certitudine de reusita in recrutare - munca multa si bani putini) situatia postului de contabil ramas vacant?

Mentionez ca, nimeni in primarie nu poate prelua activitatea, din nepricepere si nestiinta, iar Trezoreria ne-a anuntat ca blocarea conturilor e in perspectiva
Se poate cauta sa se aduca prin detasare o persoana pe acel post.
Multumesc frumos. Ce institutie/autoritate decide? Noi ne-am gandit sa apelam la prefectura...
Puteti incerca la Prefectura sau la Consiliul Judetean.