Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare cetatean german
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare cetatean german

Buna ziua,

Un angajator cu sediul in Romania poate sa angajeze un cetatean german cu CIM la domiciliu?

Multumesc.
Da, poate angaja o astfel de persoana cu c.i.m. la domiciliu.
Contributiile sa platesc in Romania sau Germania?
Din punct de vedere fiscal trebuie indeplinita vreo procedura?
Multumesc.
Se platesc in Romania , contributiile.