Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... abuz in serviciu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

abuz in serviciu

Buna ziua! Am o intrebare care ma roade de ceva vreme,mai ales ca in relatia sef-angajat nu este o situatie prea roz si de aceea ma tem de repercursiuni: Seful meu,respectiv directorul genereal al unei companii cu capital de stat ma foloseste pe post de sofer personal,mai ales pentru a face diversee deplasari cu membrii familiei sale,in timpul orelor de program si avand in vedere ca functia mea nu este de sofer insa sunt direct subordonat Directorului General.

Cu stima,Valentin
Este clar ca DG comite un abuz folosindu-va in interes personal.
Daca nu aveti in fisa postului functia de conducator auto informati DG printr-o notificare cu nr inregistrare ca refuzati sa mai conduceti auto nr. xxx luand in considerare si faptul ca in c.i.m. nu este specificat postul respectiv si nu aveti decizie de conducator auto.