Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce riscuri are o persoana care face prajituri acasa ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce riscuri are o persoana care face prajituri acasa spre comercializare?

Buna ziua, va rog mult sa-mi spuneti ce riscuri are o persoana care face prajituri acasa, la comanda, fara a avea o firma si autorizatie in acest sens. Mentionez ca, o mare parte din clienti provin de pe pagina ei de Facebook.
Nu, m-am referit la riscul de a fi amendat de ANAF!
sa si faca un PFA caen 9200 - bucatar / menajera /paznic , etc. la domiciliu persoanelor fizice nu COMERT si e perfect in LEGALITATE , are comenzi ferme , ca le face la ei , ca le face la ea e la DOMICILIUL PERSOANELOR FIZICE .
pe Facebook sa mentioneze facem servicii de gatit la comanda la persoane fizice (nunti, botezuri , aniversari, evenimente , camara de toamna , etc.) .

SUCCES !
olden, utilizator