avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... cont la banca blocat-firma in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

cont la banca blocat-firma in insolventa

Buna ziua,
Firma la care lucrez este in insolventa, lichidatorul a pus un administrator special.In momentul de fata in cont la banca sunt bani, dar sunt blocati, lichidatorul nu-si da interesul daca ne-am primit salariile sau nu, dar daca facem demersurile necesare el semneaza actele, pentru a primi salariile.
La banca nu stim cu cine sa vorbim sa ne spuna care e procedura, nu ne lamureste nimeni.
Cum se deblocheaza contul? Se face o cerere?
Daca merge administratorul special sa ridice banii din banca, se completeaza OP din acela prin care se fac plati?
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Cont blocat de anaf eriklud eriklud Buna, ANAFul ne-a blocat contul bancar din cauza datoriilor la bugetul de stat. Eu estimez ca o sa avem nevoie de circa o luna sa ne platim datoriile si sa ... (vezi toată discuția)
Blocare cont de anaf monicuta11 monicuta11 Buna ziua, In mare ar fi vorba despre o persoana care candva a fost adiministrator la o societate comerciala care nu si a achitat obligatiile la bugetul ... (vezi toată discuția)
Posibilitate executare sume primite prin mandat postal danielnec danielnec buna ziua. daca am un cont bancar si este blocat pentru sechestru din cauza unei executari silite, pot primi bani prin mandat postal fara sa-mi fie pusi sub ... (vezi toată discuția)