Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj pentru contul de actiuni
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj pentru contul de actiuni

Subiect: partaj cont actiuni

Buna ziua ,
as dori sa stiu daca contul de actiuni deschis la SSIF intra la partaj ;
mentionez ca este facut in nume propriu;
va multumesc
Ați divorțat deja, și sunteți în faza de partaj`?
Dacă aveți banii în el, și soțul de care divorțați știe, se partajează.
Teoretic contul e pentru cumpărarea de acțiuni, deci ar trebui să fie ZERO lichidități în el.