Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Solicitare bani pentru perfectare donatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Solicitare bani pentru perfectare donatie

domnul avocat am o intrebare am primit asa zis o donatie din afara as vrea sa va trimit acel document de donatie sa mi spuneti daca este adevarat sau fals aceasta donatie mi au cerut 350 de euro ca sa platesc taxa de timbru pentru a face tranzactia
va salut
De la cine?
E ruda sau cine este?
Și ce va doneaza?
Dacă nu va cunoașteți, de ce v-ar dona cineva, ceva?
Sa va doneze mai puțin și sa plătească din ce va doneaza și presupusa taxa de timbru :D
Chiar nu va dați seama că e înșelăciune?
gi-jane2, moderator
Nigerianul nu v-a cerut sa ii trimiteti banii pentru taxa de timbru prin Western union?
Daca nu ar exista oameni creduli excrocii nu ar mai avea pe cine pacali . Si eu primesc zilnic e-mailuri cum ca am castigat sume fabuloase , la inceput am fost indignata dar acum nici nu le mai bag in seama .
nu trimiti nici un ban ,este excrocherie in spania sunt multi care au luat plasa cu donatie "fictiva 2