avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Solicitare bani pentru perfectare donatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Solicitare bani pentru perfectare donatie

domnul avocat am o intrebare am primit asa zis o donatie din afara as vrea sa va trimit acel document de donatie sa mi spuneti daca este adevarat sau fals aceasta donatie mi au cerut 350 de euro ca sa platesc taxa de timbru pentru a face tranzactia
va salut
Cel mai recent răspuns: N_&_K_43 , utilizator 16:31, 13 Iulie 2016
De la cine?
E ruda sau cine este?
Și ce va doneaza?
Dacă nu va cunoașteți, de ce v-ar dona cineva, ceva?
Sa va doneze mai puțin și sa plătească din ce va doneaza și presupusa taxa de timbru :D
Chiar nu va dați seama că e înșelăciune?
Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Iulie 2016
gi-jane2, moderator
Nigerianul nu v-a cerut sa ii trimiteti banii pentru taxa de timbru prin Western union?
Daca nu ar exista oameni creduli excrocii nu ar mai avea pe cine pacali . Si eu primesc zilnic e-mailuri cum ca am castigat sume fabuloase , la inceput am fost indignata dar acum nici nu le mai bag in seama .
nu trimiti nici un ban ,este excrocherie in spania sunt multi care au luat plasa cu donatie "fictiva 2

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Înșelătorie cu un produs vândut pe internet cuiva din anglia: clientul a primit pachetul, nu l-a plătit și a mai cerut și 2.000 de lei în plus. unde se poate reclama fapta? valy_gaby94 valy_gaby94 Buna seara. O adolescenta a scos la vanzare un aparat foto+ obiective, triped etc, la suma de 5000 lei. (Cam atat face) . Un eventual client i a cerut spre ... (vezi toată discuția)
Donație în bani dubioasă Bogdanffm Bogdanffm Buna ziua ..nu de mult am primit o propunere de la o persoana anonima precum ar vrea sa imi doneze de pe firma lui 60 000 lei..cu o conditie sa imi opresc 10% ... (vezi toată discuția)
Contract de munca in germania- conditii dubioase? mikadt mikadt Clinica medicala din Germania recruteaza, fara interviu, pe baza de CV,fara a solicita certificat de conformitate, personal medical. Site-ul clinicii nu ... (vezi toată discuția)