Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Fostul sot m-a agresat
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Fostul sot m-a agresat

Buna ziua.

Ieri a venit fostul sot in fata apartamentului unde locuiesc cu copilul si am fost agresata si eu si copilul.

Avem vanatai pe maini si zgarieturi.

Putem merge la IML Bucuresti la orice ora pentru constatarea vanatailor?

Stiti cumva ce taxa trebuie platita?
Vicky1, utilizator
Taxa era in jur de 35 lei pt fiecare certificat (adica dc e cazul si pt minor). Au program in fiecare zi, cel mai bine sunati inainte daca veti merge insotita si de minor.

Daca va temeti si dc va doriti preintampinarea unor astfel de evenmente, e recomandat sa solicitati emiterea unui ordin de protectie, formuland totodata si o plangere penala.
faceţi neapărat şi plângere al poliţie, poate aveţi şi martori sau o înregistrare . Certificatul IML fără plângere la Poliţie nu are nici o valoare.