Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare timp liber corespunzator in zilele de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare timp liber corespunzator in zilele de sarbatoare legala

Buna. In momentul in care lucrezi intr-o sarbatoare legala, legea spune ca angajatilor care au lucrat li se asigură compensarea cu timp liber corespunzător în următoarele 30 de zile. Ce inseamna timp liber corespunzator, lucrez intr-o zi de sarbatoare legala si am 1 liber intr-o alta zi( 1 singur liber ) in urmatoarele 30 zile?
lamaitza, utilizator
Intr-adeavr, in alta zi lucratoare aveti dreptul sa luati o zi libera.