Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Completare formular W-8BEN-E pentru IRS (fiscul ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Completare formular W-8BEN-E pentru IRS (fiscul american)

Trebuie sa completez un formular W-8BEN-E pentru IRS (fiscul american) eu fiind un PFA din Romania (Persoana Fizica Autorizata). Cunoaste cineva termenii din acel formular bine si ma poate ajuta sa-l completez ?
Vedeti daca va ajuta aceste link-uri:
[ link extern ]

Buna ziua,

Ma confrunt si eu cu aceeasi problema. Sunt PFA si partenerul din State imi cere sa completez formularul W-8BEN-E. In primul rand, ca si PFA trebuie sa completez acest formular sau cel pentru persoane fizice W-8BEN?

Multumesc mult!