avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Legat de W-8BEN
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Legat de W-8BEN

Buna ziua, sunt persoana fizica nu am PFA si obtin niste comisioane de pe urma unor ilustratii grafice postate pe site-ul american Amazon.
Pentru a nu-mi oprii 30% taxe trebuie sa completez formularul W-8BEN si sunt eligibil pentru o taxare de 10%.
Trebuie sa completez si eu acea rubrica, pentru ca asa au specificat, asadar ce completez la "Foreign Tax ID Number"?

Alte discuții în legătură

Formular w-8ben xpbogdan xpbogdan Buna ziua. Sunt rezident si cetatean roman. Am un PFA pe norma de venit. Obtin profit din vanzarea unor produse digitale, avand un cont la o website din SUA. ... (vezi toată discuția)
Completare formular w-8ben-e pentru irs (fiscul american) munteanuramiro78 munteanuramiro78 Trebuie sa completez un formular W-8BEN-E pentru IRS (fiscul american) eu fiind un PFA din Romania (Persoana Fizica Autorizata). Cunoaste cineva termenii din ... (vezi toată discuția)
Legat de w-8ben AndreiPopescu911 AndreiPopescu911 Buna ziua, lucrez ca liber profesionist (freelancer) si obtin venituri de pe un site din America. Site-ul se numeste Upwork, este o platforma online unde ... (vezi toată discuția)