Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical 5 zile
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical 5 zile

Am adus concediu medical pentru 5 zile, dar nu mi-a fost acceptat pentru ca nu are avizul medicului de familie. O sa primesc totusi salariul pentru celalalte zile lucrate, sper? 16 zile
Sigur veti primi salariul pt cele 16 zile atata timp cat ati defasurat activitate si ati fost pontata prezent ,cat despre cm solicitati angajatorului sa va restituie formularul de cm si mergeti la medicul de familie sa vi-l vizeze ,daca este vorba doar depre o omisiune si nu au existat si alte aspecte care sa fi condus la refuz.
Multumesc. Am avut de fapt 3 zile concediu medical si 18 zile lucrate. Calculasem gresit.