avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 722 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical 5 zile
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical 5 zile

Am adus concediu medical pentru 5 zile, dar nu mi-a fost acceptat pentru ca nu are avizul medicului de familie. O sa primesc totusi salariul pentru celalalte zile lucrate, sper? 16 zile
Cel mai recent răspuns: angajatinromania , utilizator 13:51, 8 August 2016
Sigur veti primi salariul pt cele 16 zile atata timp cat ati defasurat activitate si ati fost pontata prezent ,cat despre cm solicitati angajatorului sa va restituie formularul de cm si mergeti la medicul de familie sa vi-l vizeze ,daca este vorba doar depre o omisiune si nu au existat si alte aspecte care sa fi condus la refuz.
Multumesc. Am avut de fapt 3 zile concediu medical si 18 zile lucrate. Calculasem gresit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concedii medicale elisabeta05 elisabeta05 Am CM care a depasit termenul de 90 zile cu 9 zileCM , pe care l-a dat medicul de familie,iar medicul de la expertiza nu a vrut sa il vizeze ,dar mi-a ... (vezi toată discuția)
Cum este corect la plata zi lucrata vs zi concediu medical razvan_radu razvan_radu Buna ziua! Cum trebuie platit un salariat care pe data de 18.10 2012 a lucrat 9 ore (8 ore program normal si 1 ora suplimentar) apoi in aceeasi dupa amiaza ... (vezi toată discuția)