Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Obiect antecontract
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Obiect antecontract

Buna ziua.
Vecina tatalui meu este dispusa sa ii vand acestuia un teren ( care a apartinut parintilor ei). Sucesiunea dupa parintii ei nu este inca facuta, are nevoie de un avans pt a o face.
In ce masura acest teren ( repet, succesiunea nu este inca facuta) poate fi obiectul antecontractului de vanzare-cumparare?

Multumesc anticipat
~ Conținut șters la cerere ~