Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Legat de ordonanta 1265/2016
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Legat de ordonanta 1265/2016

Cum interpretati acest "pot solicita" din O 1265/2016:
"..... pot solicita organului fiscal central competent în administrarea obligaţiilor lor fiscale, denumit în continuare organul fiscal competent, printr-o cerere, aprobarea unui alt plafon de încasări mai mare decât cel stabilit la art. 4 alin. (1) din lege"?

[ link extern ]

Multumesc.
Maran Corina, utilizator
Pentru colegi, de la Mariana Chelariu:

"Argumentat puteti solicita un alt plafon de incasare. Asa cum zice Razvan, nu este obligatoriu. In cazul in care nu solicitati un alt plafon de incasare, aplicati regula generala din L70/2015."