Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Inchidere firma fara datorii dar cu o masina pe ea
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Inchidere firma fara datorii dar cu o masina pe ea

Buna ziua,am si eu o problema am o firma infiintata anul trecut si nu a avut deloc activitate doar ca am cumparat o masina pe firma am vrut sa fac transport dar nu mam mai apucat,am declaratiile depuse la zi de contabil,cum as putea sa o inchid si cam cat ma costa,dar cu masina ce se intampla eu inca ma folosesc de ea.multumesc frumos?
Să aveți în vedere prevederile Legii nr. 432/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 189/2005 pentru stabilirea unor măsuri privind vehiculele rutiere înmatriculate
Art. 5. - (1) In termen de 30 de zile de la radierea unui operator economic sau a altei persoane juridice din evidentele Oficiului National al Registrului Comertului, daca detine vehicule inscrise in circulatie, certificatele de inmatriculare ale acestora se radiaza de drept in conditiile legii.