Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale As dori sa imi fac o societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

As dori sa imi fac o societate

Buna ziua!As dori sa imi fac un magazin online ce societate as putea sa imi fac ,sa nu ma coste prea mult la inceput(actele si restul hartiilor).
Vreau sa o angajez si pe mama la mine,pentru a merge vechimea.
Spuneti-mi va rog ce as putea sa ii Fac...PFA,II IF si altele.Mtumesc
Părerea mea este că trebuie să înființați un SRL. Puteți să o angajați și pe mama dvs.
Puteti opta pentru un SRL-D in cazul in care nu ati mai fost asociata in alta societate. Costurile de constituire sunt 0 daca va ocupati singura si exista cateva beneficii. Daca nu va descurcati puteti apela la un jurist, costurile fiind undeva intre 200-250 Lei.

Daca optati pentru un SRL veti avea costuri de infiintare, costuri legate de contributiile la stat.