avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie copil

buna ziua s-a marit indemnizatia am observat la toate mamicile mie doar cu 9 lei de ce oare asa putin tuturor mamicilor cu 200 de lei si mie doar cu 9 lei am avut indemnizatia 1054 si alocatia copil 200 acuma am 1064 si indemnizatia 200 unde pot sa ma interesez de ce asa putin ?X-(
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 10:56, 29 August 2016
Unde ati depus actele pentru indemnizatie, acolo sa va interesati. Ei ar trebui sa aiva evidenta
1. - Incepand cu 1 iulie indemnizatia minima pentru concediu crestere copil este de 1.063 lei pe luna.
- Daca dvs. ati avut 1.054 lei pe luna acum aceasta indemnizatie a crescut la 1.063 lei.

2. Celelalte persoane de care vorbiti au avut o indemnizatie mai mica decat a dvs. si cand au primit 1.063 lei diferenta a fost mai mare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul indemnizatie crestere copil Bogdan2009 Bogdan2009 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un calcul: Cat va lua indemnizatie o mamica care va naste pe 6 august 2009 care are urmatoarele ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie mama studenta dupa legea noua adina0423 adina0423 buna ziua sora mea a nascut pe 17.06.2016 si a terminat masterul pe 4 iulie 2016 avand si adeverinta in acest sens , ea studiind din anul 2011 la zi si din ... (vezi toată discuția)
Inde Alinalexandra Alinalexandra Buna ziua! Am auzit un zvon cum sa indemnizatia de crestere a copilului pentru mamele studente va creste si ea de la 1 iulie de la suma de 600 lei + 200 lei ... (vezi toată discuția)