Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie copil

buna ziua s-a marit indemnizatia am observat la toate mamicile mie doar cu 9 lei de ce oare asa putin tuturor mamicilor cu 200 de lei si mie doar cu 9 lei am avut indemnizatia 1054 si alocatia copil 200 acuma am 1064 si indemnizatia 200 unde pot sa ma interesez de ce asa putin ?X-(
Unde ati depus actele pentru indemnizatie, acolo sa va interesati. Ei ar trebui sa aiva evidenta
1. - Incepand cu 1 iulie indemnizatia minima pentru concediu crestere copil este de 1.063 lei pe luna.
- Daca dvs. ati avut 1.054 lei pe luna acum aceasta indemnizatie a crescut la 1.063 lei.

2. Celelalte persoane de care vorbiti au avut o indemnizatie mai mica decat a dvs. si cand au primit 1.063 lei diferenta a fost mai mare.