Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri caen
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri caen

Buna ziua,

Am urmatoarele intrebari:

1. Se poate schimba codul caen principal din 6622 in 4619 ? Am inteles ca acest cod CAEN nu mai poate fi schimbat dupa o lege noua de anul acesta.

2. Costul pentru adaugarea de noi coduri caen. Momentan am pe firma 20 de coduri caen si doresc sa mai adaug 5-10 coduri. Stiu ca publicarea acestora in Monitorul oficial se face pe numarul de caractere, imi puteti spune daca trebuie publicate din nou toate codurile sau se publica doar codurile noi ?

Va multumesc.
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului a menţiunilor privind modificarea obiectului de activitate (completare, extindere, reformulare, precizare domeniu şi activitate principală, schimbarea domeniului şi activităţii principale)
[ link extern ]

Tariful de publicare în Monitorul Oficial, Partea a IV-a.
[ link extern ]