Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Drepturi salariale bugetari
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Drepturi salariale bugetari

Buna ziua. Lucrez intr-o institutie publica (Primarie) si sunt nemultumita de salariu care il primesc. As dori daca se poate sa imi indicati care este organul de control ce are in atributii verificarea corectitudinii calcularii salariilor in administratia publica.
Va multumesc.
Modul in care sunt folositi banii publici este controlat de Curtea de Conturi. Ma indoiesc insa ca ati avea un raspuns pozitiv din partea lor.
Daca sunteti nemultumita de modul de calcul al salariului, mergeti in instanta