Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Abuz bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Abuz bancar

Buna seara. Am mare rugaminte sa ma ajutati cu niste raspunsuri. In anul 2007 am facut mai multe credite dintre care unul pe numele varului meu. In luna martie 2016 inregistram o intarziere la plata de 1288 zile la care banca a venit cu o oferta. Oferta spunea ca din suma de 4723 euro, daca voi plati jumatate din suma (adica 2361 euro) in rate de 98 euro luna timp de 24 rate, se sterge tot creditul. Zis si facut, am respectat contractul , ba chiar am depus bani in avans. In luna August am primit o instiintare de la firma de recuperare KRUK cum ca contractul de credit a fost cesionat catre ei si ca ar trebui sa platesc 4216 euro la ei. Cand am contactat banca, ei ne-au raspuns ca nu mai este treaba lor pentru ca au vandut pachetul catre Kruk. Va rog sa imi oferiti cateva sugestii cu ce ar trebui sa fac!
Multumesc
Dacă aveți acea ofertă a Băncii și dovada că ați acceptat-o și ați și respectat înțelegerea, veți câștiga în Instanță.