Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie incetare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie incetare CIM

Din momentul in care a fost emisa decizia de incetare a CIM cu art.81 al (4) si (5) mai poate fi modificata?
Multumesc!
Alin.7 al art.81 C.mun,. prevede clar situatiile de incetare a c.i.m. ...alin.1 prevede clar definitia demisiei, nu scrie in cuprinsul lui ca se inceteaza c.i.m.

art.81 C.mun.
(7) Contractul individual de munca inceteaza la data expirarii termenului de preaviz sau la data renuntarii totale ori partiale de catre angajator la termenul respectiv.
....
Este opinia dvs !
Bazata pe textul de lege si pe practica.
Poate ar fi cazul sa vedem si alte opinii in acest caz ! Am incetat cim cu 81(1) nu am intampinat nicio problema in practica si atunci ?
In ReviSal exista incetarea CIM-ului cu art 81.1 !