Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Numire functionar public debutant
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Numire functionar public debutant

Candidatul declarat admis la concursul de recrutare este numit, potrivit legii, în funcţia publică pentru care a candidat. Daca s-au depus la inscriere cazierul judiciar, adeverinta medicala, copii diplome ....la angajare pentru intocmirea dosarului personal este necesar alt cazier judiciar, adeverinta sau ?
Nu este nevoie de alt cazier judiciar. Acesta are o valabilitate de 6 luni.

Dupa angajare va trebuie sa mearga la medicina muncii.
Vă multumesc frumos!