Forum Discuţii juridice Achiziţii publice achizitii SEAP
Discuție deschisă în Achiziţii publice

achizitii SEAP

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu raspuns la urmatoarea intrebare referitoare la noua lege a achizitiilor publice: In momentul in care se finalizeaza o achizitie directa pe SEAP (autoritatea publica anunt de achizitie - compania trimite oferta - este solicitata copmaniei sa incarce oferta in catalogul SEAP - autoritatea finalizeaza achizitia), este obligatoriu sa se semneze un contract? Daca da, exista un numar de zile in care trebuie ca acesta sa fie semnat? Si daca nu se face contract se considera ca acizitii anu a avut loc sau se pot presta serviciile comandate pe SEAP fara probleme legale?

Multumesc anticipat!
Buna ziua !

Pentru noi, ca operator economic, la achizitiile directe de furnizare produse nu a mai fost necesar sa incheiem si contract cu autoritatea contractanta, anuntul de atribuire pe SEAP reprezentand comanda ferma atat pentru AC cat si pentru OE.