Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Vanzare/cumparare masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Vanzare/cumparare masina

Buna ziua. As dori sa-mi cumpar o masina dar fiind novice in asa ceva, nu stiu care sunt pasii de urmat in privinta actelor?
Daca confirmati ca sunteti novice,este de preferat sa realizati achizitia vehiculului obligatoriu in prezenta unei persoane specializate,cu verificarea temeinica a potentialului vehicul dorit,cu verificarea documentelor acestuia
Este de preferat ca anterior demaratii incheierii documentelor autentificate pentru achizitie vehicul sa realizati o verificare tehnica a vehiculului in unitate specializata acreditata,eventual reprezentant/dealer marca
Nu va lasati inselat de reclama,culoare,sau pret !
Succes !
Multumesc mult! Sa aveti o zi buna.