Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... certificat si nr reținute
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

certificat si nr reținute

buna ziua...mi.sa retinut cercificatul de inmatriculare si nr in Austria din motivul ceva defecțiuni la sistemul de frânare.. am fost sancționat cu amendă.. sa plătit
..am adus masina in Romania pe platformă.. deoarece nu am avut acolo unde sa remediez defecțiunea.. cum i.mi recuperez actele si numerele..?
Este procedura complexa deoarece va revenea obligatia sa prezentati autoritatilor care au retinut documentele ca ati remediat deficientele la vehicul
Cum dv ati inteles sa transportati auto pe platforma va este dificil sa probati la doistanta remedierea defectiunilor
Puteti solicita dealerului marcii vehiculului sa execute verificare tehnica sa emita document in care sa se consemneze starea tehnica
Documentul trebuie tradus si prezentat autoritatilor din Austria
Recuperarea documentelor este ideal de realizat personal
Recuperarea documentelor prin corespondenta postala este de durata